Autostop, rower czy Dethleffs camper?

Wybierając się na wakacje, nie koniecznie za środek transportu musimy wybrać pociąg, autokar, albo samolot. Może lepiej krzyknąć „ahoj przygodo” i wymyślić dużo ciekawszy sposób na dotarcie w wybraną lokalizację? Zależnie od ulubionej formy wypoczynku i ogólnych upodobań istnieje dużo ciekawszych sposobów na podróż, niż ta w dusznym przedziale pociągowym.

W drogę na dwóch kołach

Osoby uwielbiające aktywność fizyczną i poczucie satysfakcjonującego zmęczenia, mogą na wakacje wybrać się rowerem. Wymaga to oczywiście wypracowanej kondycji i nieco lepszego sprzętu, niż przykurzony składak od lat niewyciągany z piwnicy. Wyprawa rowerem gwarantuje jednak mini szkołę przetrwania – czy to słońce, czy deszcz, chłód czy temperatura powyżej 35 stopni celsujsza – trzeba jechać. Po drodze za to mamy okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, zrobić postój w miejscu, którego wcześniej nie braliśmy pod uwagę, a które jednak przyciągnęło nas swoim urokiem. Co jednak najważniejsze – sport to zdrowie, więc dlaczego przez wakacje trochę nad nim nie popracować i udowodnić sobie, że wszystko jest możliwe.

Wsiadaj bracie dalej hop…

Dla tych, którzy nie boją się podróżowania z nieznajomymi, a zarazem uwielbiają zawierać nowe znajomości, fantastycznym pomysłem na wakacyjną podróż będzie przemieszczanie się autostopem. Szczególnie ciekawą przygodą jest autostop za granicą. Mamy wtedy okazję nawiązać międzynarodowe znajomości, poznać nowe kultury, dowiedzieć się czegoś więcej o temperamencie i gościnności ludzi innych narodowości. Przy podróżowaniu autostopem trzeba uzbroić się jednak w cierpliwość – nie od razu złapiemy kierowcę skłonnego nas gdzieś podrzucić, ale i oczekiwanie na tego życzliwego „przewoźnika” może być mile spędzonym czasem.

Dom na czterech kółkach

Troszkę bardziej leniwi, ceniący sobie prywatność, albo urodzeni kierowcy mogą postawić na podróżowanie kamperem. Firma Dethleffs camper oferuje szeroki wachlarz kamperów zarówno na sprzedaż, jak i wynajem, dzięki którym możemy pojechać gdzie tylko chcemy. Jest to bardzo wygodna opcja podróży, bo przecież w dethlefss camper dethleffs camper mamy ciągły dostęp do łazienki i kuchni. Nie jesteśmy też ograniczeni wielkością bagażu – do takiego pojazdu zmieści się bardzo wiele rzeczy, których w przeciwieństwie do rowerzystów i autostopowiczów nie musimy nieść na własnych plecach. Co więcej gdy poczujemy się zmęczeni, nie zależnie od pory dnia możemy odpocząć leżąc w łóżku, niewykluczone, że przed telewizorem. Z kolei niepodobającą się nam lokalizację w każdej chwili możemy zmienić na inną.