Bezpieczny plac zabaw dla dzieci

Budowa domu wymaga starannego wykończenia wielu jego elementów, a jednym z nich jest z pewnością ogród. Projektując go, nie wolno zapomnieć o wydzieleniu miejsca zabaw dla dzieci, a przydomowy plac zabaw z pewnością sprawi im wiele radości.

Alternatywa w stosunku do ogólnodostępnych placów zabaw

Jest to doskonała alternatywa dla ogólnodostępnych placów tego typu, które można znaleźć na większości osiedli, ale większość z nich nie zapewnia niestety odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jeśli mamy dobre kontakty z sąsiadami, to można się pokusić o urządzenie wspólnego miejsca dla naszych pociech, gdzie pod czujnym okiem dorosłych będą mogły wymyślać szalone zabawy, dające im właściwą dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

Wiele sklepów oferuje sprzęt na plac zabaw

Sklepy wręcz pękają w szwach od różnego sprzętu, bez którego nie może się obejść żaden plac zabaw. Mamy do wyboru wiele rodzajów huśtawek, piaskownic czy zjeżdżalni, bez których dzieci wręcz nie wyobrażają sobie zabawy. Decydując się na tego typu konstrukcje, trzeba koniecznie sprawdzić, czy spełniają surowe wymogi stawiane przez przepisy obowiązujące w naszym kraju i czy posiadają wymagane certyfikaty gwarantujące ich bezpieczne użycie. Projektując miejsce zabaw dla maluchów, można je także urządzić tematycznie, a często spotykane są place wyglądające jak magiczne zamczyska czy okręty piratów. Wystarczy tylko wyznaczyć odpowiedniej wielkości plac zabaw, usunąć z niego wszelkie elementy betonowe czy metalowe, mogące grozić niebezpiecznymi kontuzjami i obsiać go trawą lub wysypać miękkim piaskiem. Ważne, aby był również doskonale widoczny z okien domu lub z tarasu, co pozwoli na ciągły nadzór dorosłych nad bawiącymi się dziećmi. Plac zabaw nie tylko pomoże oderwać nasze pociechy od ciągłego przesiadywania przed ekranami telewizorów czy komputerów, da im też tak potrzebną dla ich zdrowia i dalszego prawidłowego rozwoju aktywność fizyczną. Jest to szczególnie ważna kwestia w obecnych czasach, kiedy coraz więcej młodych ludzi jest zagrożonych otyłością i wszelkimi schorzeniami, jakie ona ze sobą niesie, takimi jak np. cukrzyca.