Buty, kombinezon i rękawice motocyklowe – w co warto zainwestować?

Mogłoby się wydawać, że strój motocyklisty ma znaczenie z punktu widzenia estetycznego, aby na fajnej maszynie, dobrze się prezentować. Nic bardziej mylnego, bowiem ma on przede wszystkim za zadanie chronić zdrowie i życie osoby, która ma go na sobie. O czym zatem warto pamiętać?

Na początek ważny jest kombinezon

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, w jakiej temperaturze będziemy jeździć motocyklem. Jeśli będzie to w czasie, gdy temperatury są niższe, warto zainwestować w kombinezon. Będzie on na pewno stanowił doskonałą ochronę przed wiatrem, a ponieważ jest cały zabudowany, będzie ochraniał cały korpus, a wiatr nie będzie miał możliwości przedostać się przez żadną szparę. Na cieplejsze dni może natomiast wystarczyć odpowiednia kurtka z dobranymi spodniami. Na pewno ubrania te przede wszystkim nie mogą krępować ruchów, więc powinny być bardzo dobrze dopasowane.

Zadbaj o odpowiednie dodatki

Istotnymi dodatkami są buty oraz rękawice motocyklowe. Te pierwsze muszą być specjalnie dedykowane dla motocyklistów, aby dobrze pasowały do całej maszyny. Nie mogą mieć śliskiej podeszwy i muszą być odpowiednio wzmocnione. W razie upadku, mają za zadanie chronić stopę oraz kostkę przed uszkodzeniami. Jeśli chodzi o rękawice motocyklowe to po pierwsze chronią dłonie przed wyziębieniem, jak również pozwalają pewnie trzymać kierownicę podczas jazdy. Dzięki temu motocyklista podczas jazdy jest bezpieczniejszy, a w razie możliwości wypadku, może pewniej zareagować, bez obawy o to, że coś się wydarzy.

Pamiętaj o kasku motocyklowym

To, o czym zdecydowanie nie można zapomnieć, to oczywiście kask motocyklowy. Niezależnie od tego czy byłby on obowiązkowy czy nie, warto w niego zainwestować. Dzięki niemu bowiem wypadek nie musi skończyć się dla motocyklisty tragicznie. Najlepsze kaski motocyklowe mają dodatkowe membrany i ochraniacze, dzięki czemu ich noszenie jest wygodniejsze, a także bardziej komfortowe. Istotne jest, żeby mimo zabudowania, motocyklista mógł swobodnie oddychać i nie musiał się tak bardzo pocić. Poza tym, najlepsze modele mają wbudowane np. zestawy słuchawkowe, dzięki którym można jechać na motocyklu i porozumiewać się z innymi. Możliwości jest wiele, dlatego warto zacząć od tego, żeby kask był dla nas wygodny, ponieważ na pewno będzie to miało ogromne znaczenie podczas jazdy.