Campery – najpopularniejsze kierunki

Planując wakacje w camperze na pewno zastanawiasz się gdzie pojechać żeby najlepiej je spożytkować. Kierunków jest sporo, bo camper daje dużo możliwości ale przyjrzyjmy się tym najciekawszym.

Polska, czy inne kraje Europy?

Polska jest krajem, które naprawdę warto objechać. Na niewielkim terenie znajdują się różnego rodzaju góry, jeziora, parki Narodowe, morze, piękne miasta i malownicze wsie. Jednym słowem jest co oglądać. Dodatkowym atutem jest to, że do każdego z tych miejsc nie jest specjalnie daleko w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Jedynym minusem jest infrastruktura. Campery żeby w pełni zastąpiły nasz normalny dom potrzebują dostępu do wody i prądu. Wtedy tak na prawdę są w stanie zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Niestety w naszym kraju dostęp do tego typu udogodnień jest utrudniony. Oczywiście istnieją pola campingowe, które oferują dostęp do wody i prądu ale budowane są jedynie w miejscach często odwiedzanych przez turystów. Jeżeli chcemy zatrzymać się w jakiejś mało popularnej miejscowości to skazani jesteśmy co najwyżej na kawałek trawnika jakiejś gościnnej rodziny. Jednak jeżeli będziemy planować noclegi w popularnych miejscowościach to nie powinniśmy narzekać na komfort podróży, a przepiękne krajobrazy mamy gwarantowane .

Południe, czy północ Europy?

Popularnymi kierunkami są też Włochy i Norwegia. Każdy z nich oferuje zupełnie inne widoki. Norwegia słynie z Parków Narodowych, Fiordów, czy Lofotów jednym słowem zbliża nas do natury. Podczas podróży spotkamy tam też sporo zwierząt i zrozumiemy co to znaczy podporządkować swoje życie pod naturę. Będąc na północy Norwegii poczujemy się jakbyśmy byli na innej planecie. Ale ma to tak niesamowity urok, że nawet po nieudanej pogodzie na jaką możemy tam trafić (deszcz i 8 stopni w ciągu dnia w czerwcu to naprawdę nic dziwnego) zapragniemy tam wrócić. Zupełnym przeciwieństwem Norwegii są Włochy. Duże zabytkowe miasta, w których mamy wrażenie, że czas zatrzymał się setki lat temu. Wąskie uliczki, kamienne domy i mosty, a w tym wszystkim ludzie szukający odrobiny cienia. A to dopiero początek tego co ma do zaoferowania ten kraj. Odjeżdżając kawałek od miast dojeżdżamy do wybrzeża, a tam spotykamy piękne piaszczyste plaże z lazurową wodą i śródziemnomorską roślinnością. Campery sprawdzą się w każdym z tych warunków więc wybór kierunku zależy tylko i wyłącznie od nas. Pola campingowe na południu są naprawdę bardzo duże i funkcjonalne dlatego noclegami nie musimy się w ogóle przejmować. Na północy jest trochę gorzej, bo Norwegia słynie z dróg, które ciągną się kilometrami nie oferując żadnej infrastruktury. Ale za to możemy zatrzymać się w każdym miejscu. Np. na brzegu fiordu, a widok jaki zobaczymy po przebudzeniu zrekompensuje nam niedogodności związane z brakiem prądu.