Chemia profesjonalna HoReCa – jak ją dobrać?

Hotele i lokale gastronomiczne to specyficzne lokale, które wymagają utrzymania higieny i czystości na najwyższym poziomie. Klient nie wróci ani do hotelu, ani do restauracji, w której zauważy niewystarczający poziom czystości. Dlatego, chemia profesjonalna HoReCa powinna być podstawowym wyposażeniem każdej firmy sprzątającej, świadczącej swoje usługi na terenie lokali z tych branż. Sprawd, dlacyego chemia profesjonalna HoReCa jest ta wana.
http://sauberlab.pl/chemia-profesjonalna-horeca/

Czym jest chemia profesjonalna HoReCa?

Chemia profesjonalna HoReCa to preparaty, których skład jest wzbogacony o specjalistyczne składniki czyszczące, a stopień zawartości substancji czynnych jest bardzo wysoki. Dlatego, chemia profesjonalna HoReCa, zapewnia o wiele lepsze możliwości mycia, dezynfekcji i zabijania zarazków, jak zwykłe detergenty, których na co dzień używa się w gospodarstwach domowych.

Czym kierować się przy wyborze środków chemicznych do sprzątania w hotelach i lokalach gastronomicznych? Pierwszym aspektem jest określenie, czy chcemy nabyć gotowe produkty, które nadają się od razu do użycia, czy może wolimy wybrać koncentrat, który należy rozrobić. O wiele bardziej wydajne i ekonomiczne są koncentraty. Jednak ich rozrabianie może być długotrwałe i narażać skórę na niepożądany kontakt z chemikaliami. Dlatego, najlepiej postawić na koncentraty, jeżeli dysponujemy specjalistycznymi pompami dozującymi. W przypadku braku takich urządzeń, wygodniej, szybciej i bardziej bezpiecznie będzie zaopatrzenie się w gotowe, finalne produkty.

Preparaty, które maja ukierunkowane zastosowanie

Kolejnym aspektem jest odpowiedni dobór środków czystości pod kątem powierzchni oraz przedmiotów, jakie mają czyścić. Jest to niezwykle ważny czynnik, który decyduje o optymalnym utrzymaniu czystości. Chemia profesjonalna HoReCa to preparaty, które mają ukierunkowane zastosowanie. Ich skład różni w zależności od tego, co mają myć. Inaczej czyści się powierzchnie marmurowe, inaczej drewniane meble, a jeszcze inaczej płytki ceramiczne czy naczynia. Łazienka to miejsce, w którym będziemy potrzebowali szczególnie silnego środka antybakteryjnego, podobnie w przypadku mycia naczyń, z których korzystali klienci. W przypadku naczyń w grę wchodzi także czyszczenie tłuszczu, który nie schodzi ze szklanych powierzchni zbyt łatwo. Dlatego, dobór odpowiedniego środka ma tu kluczowe znaczenie. W przypadku czyszczenia różnych powierzchni, ważna jest także ich ochrona i pielęgnacja, tak, by nie zostały one zniszczone. Dlatego, każda powierzchnia wymaga zastosowania innego, specjalistycznego preparatu.

Niezwykle ważną kwestią przy doborze odpowiedniego środka chemii profesjonalnej jest zwracanie uwagi na odczyn poszczególnych preparatów. Na rynku istnieją środki czyszczące o odczynie kwaśnym, obojętnym i zasadowym. Należy odpowiednio dobierać preparaty i ich odczyn pH, pod kątem powierzchni, jakie mają czyścić, tak, by ich nie uszkodziły. Dla przykładu, środki o odczynie kwaśnym nie nadają się do czyszczenia marmuru, gdyż zniszczą jego powierzchnię w stopniu nieodwracalnym. Żaden preparat nie przywróci już żywotności takiej powierzchni. Konieczna będzie krystalizacja. Najlepiej skorzystać z porady profesjonalnego dostawcy środków czystości, który dokładnie objaśni, jakie preparaty nadają się do konkretnej powierzchni, a jakich należy unikać.

Preparaty o różnym odczynie pH

Wybór preparatu pod kątem jego pH, jest również ważny ze względu na jego skuteczność. Np. preparaty o odczynie kwaśnym idealnie nadają się mycia zacieków, osadów kamiennych czy rdzy. Z powodzeniem odnajdą się zatem w łazienkach. Natomiast środki czyszczące o odczynie zasadowym to idealne preparaty do zastosowania w kuchniach. Świetnie myją bowiem tłuszcz, usuwają pleśń i drożdże. Do okien i mebli można używać preparatów o odczynie neutralnym czy inaczej mówiąc obojętnym. Przy czym warto zaznaczyć, że do luster bardzo dobrze sprawdzają się środki na bazie alkoholu, który eliminuje zacieki i usuwa smugi.

Ważnym aspektem jest również zapach środków czyszczących. Chemia profesjonalna znacznie przewyższa zwykłe detergenty jeśli chodzi o jakość czyszczenia i siłę działania. Zawierają bowiem więcej substancji czynnych. Wiąże się to jednak z ich szczególnym zapachem. Niektóre środki mogą mieć nieprzyjemny zapach chemiczny, który można porównać do zapachu, jaki znamy ze szpitalnych korytarzy. Istnieją jednak również środki zapachowe, których woń jest przyjemna oraz środki neutralne, które nie posiadają żadnego zapachu. W przypadku środków chemicznych, które charakteryzują się nieprzyjemnym zapachem, istnieje możliwość stosowania specjalnych dodatków zapachowych, które zmienią charakter woni danego preparatu. Jest to szczególnie ważne w przypadku czyszczenia i sprzątania pokoi hotelowych, w których goście chcą się czuć komfortowo. W takich przypadkach zalecane jest stosowanie środków zapachowych.

Rozwiązanie, na które warto postawić

Chemia profesjonalna HoReCa to zatem zbiór specjalistycznych środków, których przeznaczeniem jest profesjonalne czyszczenie, mycie, usuwanie bakterii i zarazków, ale również pielęgnowanie powierzchni oraz różnego rodzaju przedmiotów. Ich cechą charakterystyczną jest zawieranie bardzo wysokiego stopnia stężenia środków aktywnych, które odpowiadają za czyszczenie i dezynfekcję.