Decydujesz się na Dethleffs campery? O czym musisz pamiętać przy wynajmie?

Podroż samochodem przed siebie to wspaniała perspektywa, jednak są pewne rzeczy, o których zwyczajnie musisz pamiętać. Dowiedz się, co musisz wiedzieć, decydując się na wakacyjny wypad camperem.

Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny

To ty jesteś odpowiedzialny za podróż camperem. Wypożyczając bierzesz auto w dobrym stanie technicznym, czyste i sprawne. Takie samu powinno być oddane. Ważne jest jednak, by przed wynajęciem samochodu podpisać protokół zdawczo- odbiorczy. Dokładnie zapoznaj się z dokumentem. Sprawdź, czy na pokładzie są wypisane wszystkie rzeczy, które powinny się znaleźć w środku. Jeśli nie będzie tam rzeczy, które są wypisane w wykazie inwentarza, lepiej zweryfikować to jak najwcześniej. Później może być z tym już spory problem. Przy zdaniu pojazdu trudno będzie udowodnić, że tego nie było wcześniej. Z tego tez powodu trzeba wykazać się sporą ostrożnością w tym zakresie. Nie można zbyt pochopnie podchodzić do tego zadania. Należy zarezerwować sobie wcześniejszy termin, by wszystko załatwić. Tylko w ten sposób będzie można wyciągnąć z tego konstruktywne wnioski.

Sprawdź dokładnie trasę i punkty postojowe

Bardzo ważne jest, by dokładnie zastanowić się jaka trasą chcemy się przemieszczać. Dethleffs campery pozwalają na dużą niezależność, jednak trzeba liczyć się z tym, że wyjeżdżając za granice dobrze jest wiedzieć, gdzie można się zatrzymać. Czy na danym terenie są punkty postojowe dla camperów i czy trzeba za nie płacić. Jeśli tak, warto przygotować sobie wcześniej gotówkę, by w razie czego nie mieć żadnych problemów w tym zakresie. Często nie ma miejsca, by się zatrzymać. Są wprawdzie dzikie i niezagospodarowane tereny, jednak nocleg tam nie zawsze bywa w pełni bezpieczny, dlatego też trzeba wszystko dokładnie przeanalizować.

Zobacz, jakie ubezpieczenie potrzebujesz

W większości krajów unijnych wystarcza mieć ze sobą polisę OC wyrobioną w Polsce. Są jednak miejsca, gdzie ten dokument będzie niewystarczający. Zdarza się, że potrzebna będzie np. Zielona Karta uprawniająca do jazdy. Warto więc odpowiednio wcześnie ją sobie wyrobić, bo z dania na dzień nie można załatwić tego dokumentu. Pół biedy jeśli nic się nie stanie, ale jeśli dojdzie do kolizji wtedy mogą być już bardzo duże problemy. nie dość, że nie otrzymamy żadnego odszkodowania od ubezpieczyciela, bo teoretycznie nie mieliśmy prawa poruszać się po drodze. Stąd też Dethleffs campery to sprawa, którą trzeba jak najbardziej przemyśleć, żeby potem nadmiernie się nie stresować i spędzić beztroskie wakacje.