Dethleffs kampery – podróż przez Francję

Campering zawojował już Europę, lecz w Polsce wciąż niewiele osób wie o tej formie wypoczynku. Mimo małej popularności w naszym kraju kampery mają swoich miłośników, którzy najchętniej odwiedzają Francję, Włochy i Norwegię. My dzisiaj odwiedzimy pierwszy z wymienionych krajów.

Kampery – co trzeba o nich wiedzieć?

Najprostszą dla laików definicją kampera jest powiedzenie, że to przenośny dom na kółkach. Mają one różne rozmiary. Niektóre są wielkości samochodu dostawczego, inne autobusu. Jednak niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, podróż Dethleffs kampery daje nam poczuje niezależności oraz niczym nie zmąconą swobodę. Wojaże kamperami są idealne dla osób, które chcą być panami swojego wypoczynku od początku do końca. To my wybieramy nie tylko cel podróży, ale także ustalamy grafik, który w każdym momencie dnia możemy dopasować do naszych oczekiwań. Ponadto odpada nam kwestia rezerwowania noclegu, a nawet szukania restauracji, ponieważ, jeśli mamy na to ochotę, możemy ugotować coś dla siebie i swoich towarzyszy w kuchni, w jaką wyposażony jest kamper.

Wojaże we Francji

Francja jest jednym z najchętniej wybieranych państw przez kamperowiczów. Biorąc pod uwagę jego malowniczość oraz fakt, iż jest to kraj bardzo przyjazny dla camperów nikogo to nie dziwi. Trzeba się jednak liczyć z tym, że, choć turystyczna Francja, jest miło nastawiona do osób, które podróżują kamperami to jednak potrafi się ona skutecznie ich pozbyć z najbardziej zatłoczonych miejsc. Na parkingach w większości miast i dookoła słynnych atrakcji turystycznych wjazd na parking pojazdami powyżej 2 metrów jest zabroniony. Wyjściem jest wtedy turystyczny parking dla autokarów, choć i na nich zdarzają się zakazy wjazdu dla kamperów. Jeżeli chodzi o miejsca, które warto odwiedzić z dethleffs kampery to są to: Bretania, Normandia, Prowansja, Lazurowe Wybrzeże i zamki nad Loarą. Każdy z tych regionów ma swój niepowtarzalny i odmienny klimat. Bretania charakteryzuje się surowym klimatem i wiecznie wiejącym wiatrem od oceanu, a także niesamowitą kulturą, która jest tak odrębna od reszty regionów. Z kolei w Normandii możemy podziwiać klify i plaże. Jeżeli nie przeszkadza nam tłok to warto udać się na Lazurowe Wybrzeże, a jeżeli wolimy spokój to możemy wybrać Prowansję. Jest to szczególny rejon, który na każdym kroku kusi i oczarowuje podróżników swoimi winnicami oraz gajami oliwnymi. Natomiast zamki nad Loarą są idealną opcją dla osób, które lubią historię i chcą poznać pod tym względem Francję. Jest to tym bardziej proste, że pod każdy zamek można bez wysiłku dużym samochodem podjechać, a gdzieniegdzie nawet zanocować z widokiem na oświetlone baszty.