Dlaczego warto posiadać nie tylko ubezpieczenie OC, ale też AC i NNW?

Wielu kierowców nie decyduje się na wykupienie dodatkowych ubezpieczeń do samochodu, bo twierdzą, że są dobrymi kierowcami i tego nie potrzebują. Wystarczy im OC, bo są pewni, że jeżeli coś na drodze się wydarzy to na pewno nie z ich winy, bo przecież nie stwarzają nigdy zagrożenia. Dlaczego takie myślenie jest błędne?

Niespodziewane rzeczy na drodze

Tak naprawdę możemy być świetnymi kierowcami, ale nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, co może wydarzyć się na drodze. A te najbardziej niespodziewane rzeczy mogą skutkować tym, że to my popełnimy błąd na drodze i doprowadzimy do zdarzenia. Oczywiście, nasze ubezpieczenie OC wtedy zadziała. Ale problem zniknie tylko cząstkowo, ponieważ szkody, które spowodowaliśmy pokryje ubezpieczyciel. Nie wypłaci jednak odszkodowania nam, ponieważ OC nie obejmuje szkód, które zostały przez nas spowodowane na własnym mieniu czy zdrowiu. Jeśli chodzi o to drugie, to istnieje dobre, tanie ubezpieczenie, które może nam to zapewnić, jest to NNW czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu otrzymamy odszkodowanie za poniesione straty. Co ważne, obejmuje ono nie tylko kierowcę, ale również pasażerów, którzy akurat znajdowali się w aucie. Odszkodowanie wypłacane jest w przypadku utraty zdrowia lub życia. Jeżeli jednak chcemy naprawić swój samochód za pieniądze z polisy, musimy mieć wykupione pełne AC, które do najtańszych nie należy, ale przydaje się również w innych sytuacjach.

Nie na wszystko mamy wpływ

Nasz samochód może być również zniszczony, gdy nie porusza się po drodze. Obecnie bowiem coraz częściej natura daje o sobie znać i mamy różnego rodzaju wichury czy ulewy. Samochód może więc zostać zalany przez powódź, zniszczony przez grad, czy nawet spadające drzewo lub gałąź z powodu mocnego wiatru. W takich sytuacjach ubezpieczenie OC nie zadziała. W tym przypadku możliwe będzie otrzymanie odszkodowania tylko, jeśli posiadamy autocasco. Jeżeli natomiast nasz samochód zostanie zniszczony przez wandali i nie zostaną oni złapani, również możliwość naprawy za pieniądze z towarzystwa ubezpieczeniowego będziemy mieli tylko gdy posiadamy polisę AC. Ostatnią sytuacją, kiedy może się przydać AC to moment, kiedy samochód zostanie skradziony. Otrzymamy wtedy odszkodowanie w wysokości pełnej wartości samochodu.