Kampera sprzedam vs kampera wynajmę – która opcja bardziej się opłaca?

W naszym kraju pojawia się coraz to więcej miłośników kamperów. Nic więc dziwnego, że popyt na te samochody wzrósł wraz z zainteresowaniem. Jednak wiele osób podczas planowania podróży zastanawia się, czy korzystać z ofert kampera sprzedam, czy kampera wynajmę.

Kamper na chwilę

Bardzo wiele osób, w szczególności tych, które po raz pierwszy planują wyprawę kamperem, postanawia wynająć ten dom na kółkach. Jest to idealna możliwość dla podróżników, którzy nie znają się na tych pojazdach. Firma, która wypożycza kampery, zapewnia klientowi, iż pojazd pod względem stanu technicznego spełnia wszystkie wymogi i jest zdatny do jazdy. Oczywiście, ta sytuacja ma także swoje wady. Jedną z nich jest ograniczony wybór samochodów. Możemy wybierać jedynie z oferty wypożyczalni, która nie zawsze może mieć szeroki wachlarz możliwości. Jeżeli nie będziemy mieli szczęścia może okazać się, że interesujący nas model został już wypożyczony. W tym wypadku albo rezygnujemy całkowicie z oferty albo wypożyczamy inny kamper. Ponadto każdorazowe wypożyczanie samochodu wiążę się z podpisaniem umowy oraz wypełnianiem wszelkich formalności. Najlepiej jest tą sprawę załatwić kilka dni przed wyjazdem, aby nie psuć sobie humoru przed podróżą. Zaletą wypożyczenia kamperu jest na pewno kwota, którą musimy zapłacić. Jest ona znacznie niższa niż w przypadku kupna samochodu.

Sprzedaż – czy się opłaca?

Największą zaletą zakupu kampera jest to fakt, że kupujemy samochód na lata. Oczywiście, jeżeli nie znamy się na samochodach istnieje możliwość, iż damy się oszukać. W takich przypadkach najlepiej jest poprosić o pomoc osobę, która interesuje się motoryzacją oraz kamperami, dzięki czemu będzie mogła nam doradzić, który pojazd z grona ogłoszeń o treści kampera sprzedam wybrać. Wadą tej opcji są na pewno wysokie koszty. Kampery, nawet te używane, są, niestety, dość drogie. Jeżeli nie mamy odpowiedniej ilości pieniędzy możemy, oczywiście, wziąć kredyt, jednak musimy w takich wypadkach liczyć się z tym, że przez pewien okres będziemy zobowiązani do comiesięcznych opłat. Jednak oferty kampera sprzedam mają swoje zalety. Przede wszystkim, jak już wspomniałam, kupujemy samochód na lata. Poza tym wybieramy model, który nam odpowiada oraz się podoba. Wraz z upływem czasu będziemy mogli wprowadzać zmiany we wnętrzu, dzięki czemu w podróż będziemy mogli się wybrać naszym wymarzonym kamperem.