Kampery lepsze od hoteli?

Od jakiegoś czasu kampery są jednym z modniejszych możliwości na spędzenie wakacji. Producenci prześcigają się w produkcji coraz to wygodniejszych, piękniejszych i bardziej luksusowych modeli. Dzięki temu ze spokojem można zamienić wizytę w hotelu na nocleg pod gwiazdami.

Kamper, czy hotel?

Kiedyś nocleg pod gwiazdami był zarezerwowany dla uczniów i studentów oraz dla tych rodzin, których na hotele stać nie było. Wyjazd pod przyczepę był i tak bardziej ekskluzywną wersją aniżeli nocleg pod namiotem. Takie wakacje wiązały się z wieloma niewygodami, ale podstawową jego zaletą było to, że umożliwiał podróże za niewielkie pieniądze. Dzisiaj przyczepy powoli zastępują kampery. A te zaczynają wybierać nawet osoby, które wydawałoby się, że nie wyobrażają sobie noclegu poza przynajmniej czterogwiazdkowym hotelem. Dlaczego tak się dzieje? Wybór kamperów jest teraz ogromny. Każdy znajdzie coś, co sprosta jego oczekiwaniom i będzie osiągalne finansowo, a wyposażenie wnętrza sprosta nawet najwybredniejszym klientom. Dzięki temu, że kampery przestały być kojarzone z niewygodą, a niektóre modele stały się nawet synonimem luksusu grono fanów tego środka transportu poszerzyło się także o tych wybredniejszych członków naszego społeczeństwa. Kampery mają pewną podstawową przewagę nad hotelami. Możemy się w nich przemieszczać i przy wyborze objazdowych wakacji nie jesteśmy zmuszeni co chwila pakować się i rozpakowywać. Poza tym nie jesteśmy uzależnieni od wolnych pokoi w hotelach i przez to nie musimy zmieniać daty wakacji, czy rezygnować z odwiedzenia jakiegoś miejsca w czasie podróży. Kampery są bardzo ciekawą alternatywą dla hoteli. Stały się modne, bo ludzie zaczęli poszukiwać odskoczni od codzienności, a hotele przez liczne służbowe podróże stały się jej częścią. Chcemy poczuć, że jesteśmy na wakacjach dlatego im coś jest bardziej niespotykane i niepopularne tym częściej jest wybierane. Poza tym kamper stał się czymś w rodzaju przygody. Pojazd ten umożliwia nam nocowanie właściwie w każdym miejscu, a to oznacza, że możemy nocować w lesie na brzegu jeziora w miejscu, w którym nikogo poza nami nie ma, a w dzisiejszych czasach są to najbardziej pożądane miejsca na odpoczynek.

Co z hotelami?

Mimo wielu luksusów, które oferują kampery popyt na hotele zawsze będzie duży. Są miejsca do których kamperem nie dojedziemy albo zajęłoby nam to bardzo dużo czasu. Samolot nadal zostanie najbardziej komfortowym i najszybszym środkiem transportu. Co za tym idzie hotele nadal będą oblegane, ale to do nas należy decyzja, czy warto rezygnować z zobaczenia tylu pięknych miejsc, których zobaczenie umożliwi nam podróż kamperem na poczet komfortu pokoju hotelowego.