Od kogo najlepiej kupować ubezpieczenie OC dla swojego samochodu?

To nie będzie tekst o towarzystwach ubezpieczeniowych, ponieważ dla każdego inny ubezpieczyciel może mieć lepszą ofertę. Jednak chcielibyśmy przedstawić opcję, skąd możemy kupować polisy ubezpieczeniowe, przedstawiając plusy i minusy każdego z takich rozwiązań.

Znany ubezpieczyciel, może nawet z reklamy

Wiele osób w ogóle nie zastanawia się nad towarzystwem ubezpieczeniowym, u którego kupi polisę dla swojego samochodu. Dlatego też zgłaszają się do ubezpieczyciela bezpośrednio, szczególnie jeśli jest on duży i ma wiele agencji w różnych miastach. Wtedy jest to na pewno łatwe. Minusem takiego rozwiązania jest zabieranie sobie samemu możliwości wyboru najlepszej oferty. Przede wszystkim nie znając innych, nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy nasza, nie jest przypadkiem przepłacona. Oczywiście, niezależnie od tego gdzie kupimy nasze ubezpieczenie OC będzie nas ono chronić tak samo, ale przecież nie warto za to przepłacać.

Porównywarki na stronach internetowych

Coraz popularniejsze stają się natomiast porównywarki cenowe, które dostępne są na różnych stronach internetowych. Ogłaszają się one, dlatego coraz częściej można na nie trafić. Dzięki nim możemy porównać oferty z nawet kilkudziesięciu firm w jednym momencie. Wyniki te są zindywidualizowane, na podstawie informacji, które wcześniej wprowadzimy do systemu. Dlaczego nie jest to jednak idealne rozwiązanie? Ponieważ wiele razy jest tak, aby uzyskać wyniki musimy pozostawić swoje dane i zgodzić się na ich wykorzystanie w celach marketingowych. Tym samym musimy liczyć się z licznymi telefonami i ofertami, które będą nam składane, niekoniecznie tylko w kwestii ubezpieczeń.

Agencja, gdzie pracują profesjonaliści

Ostatnim miejscem, gdzie możemy kupić nasze ubezpieczenie OC jest agencja (np. Silesia Ubezpieczenia w Gliwicach), gdzie pracują profesjonaliści. Mają oni zawsze najlepsze oferty. Co prawda, nie zapłacimy tam najtaniej, ale na pewno nie kupimy ubezpieczenia w firmie, która później robi kłopoty z odszkodowaniami itp. Co więcej, agencja taka może nam zaoferować dodatkowo usługi, które w razie zdarzenia na drodze mogą być dla nas bardzo przydatne. Ponieważ otrzymamy np. darmowe holowanie w razie zdarzenia, samochód zastępczy na czas naprawy naszego samochodu czy nawet nocleg, jeśli nasze auto uległo wypadkowi daleko od domu.