Kombinezony Dainese: Jak wybrać odpowiedni strój?

O bezpieczeństwie na drogach mówi się wiele nie tylko w mediach. Mimo to wciąż jest wiele osób, które na jazdę motorem zakładają zwykłe jeansy i koszulkę. Jest to w szczególności nierozważne, ponieważ motocyklistów chroni jedynie ich strój. Zobacz, dlaczego warto jest postawić na kombinezony i jakie są jego rodzaje.

Jakie są typy kombinezonów?

Kombinezony Dainese dzielimy na dwie kategorie: jedno i dwuczęściowe. Pierwszy typ, czyli kombinezony jednoczęściowe, zapewniają większe bezpieczeństwo motocykliście. Niestety, ich cena jest przez to wyższa, z tego też względu wiele osób decyduje się na zakup dwuczęściowego odpowiednika. Kolejną zaletą dwuczęściowego kombinezonu jest komfort noszenia i zakładania go. Przydaje się to w szczególności w upalne dni, kiedy po zejściu z motocykla możemy zdjąć kurtkę. Niestety, wygoda nie idzie w parze z wyglądem tego kombinezonu, co dla osób, które cenią sobie styl może być dość kłopotliwe. Oczywiście, to od naszych preferencji zależy, który typ kombinezonu wybierzemy. Warto tutaj wspomnieć, iż ten rodzaj stroju motocyklowego nie jest odpowiedni do każdego motocykla. Jeżeli jesteś właścicielem Supermoto, motocykli sportowych i niektórych motocykli Enduro, to w takim razie ten strój jest odpowiedni dla Ciebie. Z kolei jeżeli posiadasz czopper, motocykl crossowy, czy większość typów Enduro, wtedy powinieneś odpuścić sobie zakup kombinezonu.

Jak wybrać idealny kombinezon?

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na zakup kombinezonu dwu czy jednoczęściowego najważniejszy jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Pamiętajmy, aby przed zakupem przymierzyć kombinezon. W momencie, w którym kupujemy przez Internet, wtedy powinniśmy wybrać sprzedawcę, który gwarantuje nam możliwość wymiany rozmiaru lub nawet zwrot towaru. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby po przymierzeniu kombinezon przylegał ściśle do ciała. Nie może być on za luźny, czy ciasny, gdyż może to ograniczyć nasze możliwości poruszania się, co w konsekwencji może prowadzić do wypadku. Zwróćmy również uwagę na to, jakie ochraniacze posiadają kombinezony Dainese. Powinny się one znajdować na plecach (np.: wszyty żółw), łokciach, ramionach i kolanach. Koszt takiego stroju to wydatek 1,5 – 2 tys. złoty. Są to ceny najtańszych odpowiedników, a za tzw. górną półkę musimy zapłacić co najmniej 3 tys. zł.