Likwidacja szkód komunikacyjnych Gliwice: napraw swój samochód bez żadnych kosztów

Generalnie, jeśli nie spowodujemy zderzenia na drodze to nie mamy się co martwić, wszelkie szkody zostaną pokryte przez osobę, która je spowodowała. Jednak pamiętajmy, że ubezpieczenie wypłaci nam towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto zatem wiedzieć, co zrobić, żeby na pewno nie dopłacić do naprawy nawet złotówki.

Zgłoszenie szkody do swojego ubezpieczyciela

Przede wszystkim ważne jest to, że obecnie szkodę na swoim samochodzie, nawet niezawiniona przez nas, zgłaszamy do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupiliśmy swoją polisę. To oni będą załatwiać wszystkie formalności, żeby na koniec rozliczyć się z firmą ubezpieczeniową sprawcy. Dzięki temu mamy na pewno tę przewagę, że jeżeli nie będziemy zadowoleni z jakości usług, przy płaceniu następnej składki, będziemy mogli zmienić ubezpieczyciela. Nie oznacza to jednak, że na pewno wszystko pójdzie gładko i bez problemu, bo to zależy również od tego, jaką firmę wybierzemy. Im większa renoma tym większa szansa, że wszystko przebiegnie gładko i szybko.

Chcemy gotówkę w ramach rekompensaty

Wiele osób myśli, że jeśli dostaną gotówkę w ramach odszkodowania, to po naprawieniu samochodu będą mogli część pieniędzy zostawić dla siebie. Niestety, w większości przypadków jest dokładnie odwrotnie. Likwidacja szkód komunikacyjnych Gliwice nie jest tania, a na koniec najczęściej okazuje się, że gotówki nie wystarczy nam na dobry warsztat z porządnymi częściami, a co dopiero mówić o tym, żeby nam coś zostało. I nagle jako osoba poszkodowana dopłacamy za naprawę z własnych pieniędzy. Niestety, jeśli zgodziliśmy się z wyceną i przyjęliśmy gotówkę, nie możemy już nic zrobić.

Oddajmy do warsztatu i niech oni się rozliczają

Najbardziej bezproblemowa likwidacja szkód komunikacyjnych Gliwice jest wtedy, kiedy decydujemy się na naprawę bezgotówkową. Oddajemy nasz samochód do warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela, a następnie odbieramy gotowe. Serwis rozlicza się natomiast bezpośrednio z naszym towarzystwem ubezpieczeniowym, bez naszego udziału. Dzięki temu na pewno nie dopłacimy do naprawy żadnej kwoty. Co więcej, wiemy, że zostały użyte oryginalne części, a jakość usług jest bez zarzutu, ponieważ ubezpieczalnie wybierają dobre serwisy, aby później nie mieć z nimi dodatkowych problemów.