O czym musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na Dethleffs kamper…

Wynajęcie kampera jest bardzo poważnym zadaniem. Decyduje się nie to stosunkowo niewiele osób, choć ta tendencja z roku na rok się zmienia. Wciąż jednak większość osób woli wygodny pokój w hotelu niż kamper. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na wynajęcie „domu na kółkach”, przeczytaj o czym musisz wiedzieć.

Zorganizuj kamper odpowiednio wcześnie

Zapotrzebowania na kampery jest z roku na rok coraz większe. Warto zatem pomyśleć o ich wynajęciu odpowiednio wcześnie. Najlepiej z dwutygodniowym wyprzedzeniem zarezerwować termin, by mieć pewność, że nikt wcześniej nie będzie chciał skorzystać z takiej możliwości. Poza tym Dethleffs kamper zaleca odebrać się na dzień przed planowanym wyjazdem. Wbrew pozorom formalności nie zajmują jednej chwili, a całkiem sporo czasu. Nic dziwnego. Trzeba podpisać umowę, protokół zdawczo odbiorczy. Należy też dokładnie sprawdzić wyposażenie kampera oraz to, czy jest ono zgodne z tym, co mamy zawarte w umowie. Kierowca musi podać swoje dane osobowe i dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym auta, jego wyglądem. Dethleffs kamper musi dotrzeć na miejsce w dokładnie takim stanie, w jakim został wzięty z wypożyczalni. Jest za to odpowiedzialny w pełni tyko kierowca. W razie czego to na jego dane będzie wystawiony rachunek za ewentualne szkody. Jeśli samochód będzie prowadziła jeszcze druga osoba to kierowca będzie za nią odpowiadał. Jeśli więc chcemy bez stresu wyruszyć w drogę dobrze jest zorganizować kamper odpowiednio wcześnie. Tylko w ten sposób będzie można bez obaw wyruszyć w drogę.

Zaplanuj dokładnie trasę…

Warto przed wyjazdem dokładnie się przygotować i zaplanować trasę podróży. Wprawdzie obecnie kierowcy mają do dyspozycji nawigacje, internet, jednak zdarza się, że technologie okazują się niewystarczające i zawodne. W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdza się zwykła papierowa mapa. Warto mieć ją ze sobą, bo nigdy nie wiadomo co może się stać, a można spodziewać się bardzo różnych rzeczy. Dobrze jest też dowiedzieć się, gdzie są rozmieszczone punkty postojowe, by w razie potrzeby wiedzieć, gdzie można się zatrzymać i odpocząć. Dobrze jest skorzystać ze specjalnych miejsc postojowych dedykowanych kamperom. Wtedy można bez obaw wypocząć. Nie wszędzie można się zatrzymywać. Są miejsca prywatne, gdzie nie zawsze są takie możliwości. Stąd też warto przed podróżą wszystko szczegółów zaplanować, by potem bez potrzeby się nie denerwować. Jest to niezwykle istotne.