Postaw na wynajem campera i wyrusz w podróż zimą!

Uważasz, że camper jest to środek transportu, który sprawdza się tylko w okresie letnim? Nic bardziej mylnego, o czym przekonują się camperowicze, którzy podróżują w tym okresie. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, o czym warto pamiętać, gdy wyruszasz w podróż zimą.

Nocleg pod wyciągiem

Branża turystyczna zauważyła, że coraz to większą rolę odgrywają samochody campingowe, w tym campery. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy zaczęli wychodzić z ciekawymi inicjatywami, aby przyciągnąć potencjalnych klientów. W naszym kraju zaczęły powstawać parkingi, czy przechowalnię dla różnego rodzaju pojazdów turystycznych. Skąd ta inwestycja w infrastrukturę? Wynika to głównie z tego, że coraz więcej Polaków stawia na wynajem campera, a co za tym idzie na tę formę podróżowania. Nic w tym dziwnego. Camper idealnie sprawdza się, gdy chcemy postawić na zimowy caravaning. Przykładem tego typu zjawiska jest Austria. W okresie wakacyjnym austriackie campingi świecą pustkami, aby w okresie zimowym być całkowicie przepełnione. Podobnie rzecz ma się z miejscami postojowymi. Ale to nie wszystkie opcje. Świetną ideą, która przyciąga wielu camperowiczów, jest możliwość nocowania pod wyciągiem. Jest to idealne rozwiązanie dla miłośników campera i narciarskich szaleństw.

Zanim wyruszysz w podróż, przygotuj camper

Gdy zbliża się okres zimowy, wtedy wypożyczalnie camperów profesjonalnie przygotowują swoje modele pod sezon zimowy, a często zdarza się też tak, że stawki dobowe są dużo niższe niż w szczycie sezonu letniego. Jak widać warto jest postawić na wynajem campera. W momencie, w którym nie udajesz się do wypożyczalni, tylko masz własny samochód campingowy, wtedy pamiętaj o tym, że musisz go dobrze sprawdzić stan techniczny. Musisz zrobić przegląd pojazdu, kontrolę stanu poszycia. Tego typu czynności są po prostu bardzo ważne i nie można o nich zapomnieć. W końcu nie tylko będziemy jeździć w tym środku transportu, ale też przyjdzie nam w nim spać, dlatego też jego stan techniczny jest naszym priorytetem, w szczególności w okresie zimowym. Pamiętaj również o tym, aby camper miał opony zimowe. Przydać się mogą również łańcuchy na koła, które są nieodzownym wyposażeniem w krajach alpejskich. Zresztą tego elementu wymagają w tych państwach, a zalicza się do nich między innymi Austrię, czy Francję, także przepisy.