Postaw na wynajem campera i zwiedź Portugalię

Chcesz uciec przed niską temperaturą i brakiem słońca? A może szukasz urlopowych inspiracji? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, wtedy koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zobacz, jakie 3 portugalskie miasta warto odwiedzić camperem.

Lizbona – stolica Portugalii

Pisząc o zwiedzaniu Portugalii nie można nie wspomnieć o jej stolicy, którą jest Lizbona. Jest to przepiękne miasto położone w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego. O samym mieście można naprawdę pisać bez końca, a lista miejsc, które warto zwiedzić jest bardzo długa. Ja ograniczę się do wymienia zaledwie kilku pozycji. Warto odwiedzić: Katedrę, Praça do Comércio, Torre de Belém, Zamej Świętego Jerzego, a także przespacerować się uliczkami Alfamy. A gdzie można zaparkować? Osoby, które postawiły na wynajem campera polecają zostawić pojazd na campingu, a samemu udać się komunikacją miejską na zwiedzenie tych wszystkich widoków. Z kolei nocować podróżnicy mogą w: Camping Orbitur Guincho, Lisboa Camping.

Lagos – bajeczne miasteczko

W Portugalii jest jedno piękne miasteczko o nazwie Lagos. Jest to głównie starożytna część miasta, która jest położona wzdłuż rzeki. Z kolei obok głównej ulicy znajdują się takie malownicze kościoły jak: São João czy São Sebastião. Jeśli chodzi zaś o nocleg to, gdy stawiasz na wynajem campera, koniecznie zatrzymaj się na Campin g Turiscampo czy Camping Orbitur Valverde. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że jadąc z Faro do Lagos znajdziemy po drodze wiele pięknych plaż. Camperowicze w szczególności polecają Playa de Marinha czy Ponta de Piedade.

Faro – skarb południa, który warto odwiedzić

Ostatnim miejscem, o którym chce wspomnieć, jest Faro, które jest stolicą regionu Algavre. Jest to miasto, które ma bardzo zróżnicowany krajobraz. Wybrzeże dookoła miasta to są głównie rozlewiska czy bagna, które tworzą rezerwar przyrody Ria Formosa. Jeśli znajdziesz się w Faro to koniecznie odwiedź Cidade Velha. Jest to jedna z dzielnic, która jest niemal odcięta od reszty średniowiecznymi murami. Znajdziesz tam białe budynki czy ciche uliczki. Czy w Faro można parkować? Oczywiście, że tak. Mimo tego, że są to wąskie uliczki, znajdują się tam też duże parkingi takie jak: Parque de Estacionamento da Pontinha. Nocować z kolei warto w: Camping-Parque de Campismo e Caravanismo de Ol-hão.