Sklep motocyklowy – najlepszy kompan prawdziwej pasji motocyklowej

Kiedy po całym dniu spędzonym w pracy, nie zależnie od tego, jak wielkie towarzyszy temu zmęczenie, przychodzi ochota na jazdę na motocyklu. Wiadomo już, że to pasja. Raz zrodzona odmienia całe życie. Prawdziwa pasja motocyklowa nie koncentruje się tylko na jednośladzie. Towarzyszy jej potrzeba skomponowania odpowiedniego ubioru i różnych akcesoriów motocyklowych. A przede wszystkim towarzyszy jej określony styl życia. Sprawdź, w jaką odzież warto zainwestować przed wybraniem się w podróż – https://motomoda24.pl/.

Sklep motocyklowy – wyprawka dla motocyklisty

W trosce o swoje bezpieczeństwo, a także komfort jazdy warto skompletować motocyklową wyprawkę. Kask jest obecnie jedynym, obowiązkowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Sięgamy po niego nie dlatego, że ktoś tak karze, ale dla swojego bezpieczeństwa. Wybór kasków jest ogromny. Sklep motocyklowy oferuje kaski otwarte, integralne, szczękowe i cross/enduro.

Kaski otwarte są wygodne i zapewniają dobrą widoczność. Szczególnie sprawdzają się, gdy motocyklista ma na nosie okulary. Zamkniętą wersją kasków są kaski integralne. Są znacznie bezpieczniejsze, gdyż osłaniają całą twarz kierowcy. Zwykle opatrzone są designerską, przyciemnianą szybką imitującą lustro lub są w innym, dowolnym kolorze. Dostępne w sklepie kaski szczękowe wyglądają identycznie jak zamknięte. Ich dodatkowa funkcjonalność polega na tym, że kask można otworzyć na całą szerokość.

Kolejnym elementem wyprawki motocyklisty jest kombinezon. Jak wynika z opinii pracowników sklepu motocyklowego, najbezpieczniejsze są kombinezony skórzane. Jeśli po podróży przewidziany jest odpoczynek, korzystanie z takiego stroju w upalne dni wymaga dodatkowego kompletu odzieży na zmianę. Modele skórzane kombinezonów występują w wariancie jednoczęściowym i dwuczęściowy. W sklepie motocyklowym znajdziemy również kombinezony tekstylne. Te, dzięki wyposażeniu w system wentylacyjny przepuszczają powietrze, zapewniając chłodzenie szczególnie w upalne dni.

W niezwykle gorące lato kurtkę można zastąpić buzerem, który pełni rolę ochraniacza na korpus. W sprzedaży jest również bardziej rozbudowana jego wersja, tzw. zbroja. Wyglądem przypomina siatkową bluzę, która w newralgicznych punktach posiada wbudowane ochraniacze. Idealne rozwiązanie na gorące lato. Zarówno buzer, jak i zbroja wymagają uzupełnienia stroju o moto-jeansy. Spodnie tak jak górna część letniego motorowego stroju pokryta jest ochraniaczami.

Nie zapomnij o ochronie dłoni i stóp!

Dłonie należą do najbardziej narażonych na urazy części ciała. Dlatego tak ważny jest dobór właściwych rękawic. Jeśli troszczymy się o swoje, sklep motocyklowy rekomenduje droższe rozwiązania, w których za ceną idzie jakość. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się rękawice wykonane ze skóry zwierzęcej niż z syntetycznego materiału. Powinny być solidne, wykonane z kilku warstw skóry, wzmocnione dodatkowo w wierzchniej części za pomocą specjalnych protektorów.

Dobór odpowiedniego obuwia jest ostatnim elementem wyprawki motocyklisty. Tu producenci również nie próżnują. Można wybrać wariant niższy lub bardziej zabudowany. Niskie buty motocyklowe poza tym, że mają wzmocnioną podeszwę oraz protektory, nie różnią się od codziennego obuwia. Typowe buty, których w sklepie motocyklowym znajdziemy pełną gamę, sięgają prawie do połowy łydki. Są zdecydowanie najlepszym wyborem, ponieważ zapewniają najwyższą ochronę.

Sklep motocyklowy – wyprawka dla motocykla

Nie tylko motocyklista ma swoją wyprawkę. Prawdziwa pasja motocyklowa to również dbałość o maszynę. Aby znaleźć wiele przydanych gadżetów dla swojego jednośladu, wystarczy odwiedzić odpowiedni sklep motocyklowy. Znajdziemy tam m.in. środki pielęgnacyjne i chemiczne do wszystkich rodzajów zabrudzeń, a wśród nich: środek w żelu do czyszczenia motocykla, preparat z woskiem, preparat do polerowania, środek do usuwania zarysowań i wiele innych. Dzięki zastosowanym środkom owady na owiewkach motocyklowych, błoto, czy smar nie będą już kłopotliwe. W sklepie znajdziemy również podstawowe akcesoria konserwacyjne i płyny eksploatacyjne.

Wygląd motocyklisty najbardziej cieszy oko innych użytkowników ruchu drogowego, a czysty i zadbany motocykl największą przyjemność sprawia jego użytkownikowi.