Ubezpieczenia OC: nie oszczędzaj na polisie

Większość osób wybierając ubezpieczenia samochodowe w Zabrzu kieruje się tylko i wyłącznie ceną. To nie do końca dobra strategia, bo podstawowa polisa nie zapewnia pełnej ochrony. W razie wypadku lub kolizji może okazać się niewystarczająca. Lepiej więc trochę dopłacić, ale z drugiej strony zyskać pewność, że w razie czego będzie można liczyć na większe zabezpieczenie.

Zastanów się nad ochroną zniżek

Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie przed utratą zniżek. W dużym skrócie polega ono na tym, że w razie wypadku lub kolizji, do której doprowadziliśmy, nie będziemy musieli płacić więcej przy zakupie kolejnej polisy. To bardzo dobry pomysł tym bardziej, że w tego typu sytuacjach trzeba się liczyć ze sporymi podwyżkami. Ubezpieczyciele niechętnie patrzą na kierowców, którzy mają na swoim koncie spowodowanie szkód. Z tego właśnie powodu coraz chętniej ludzie decydują się na tego typu usługi. Tym bardziej, że ochrona przed utratą zniżek to stosunkowo niedroga opcja. W zależności od tego, w jakiej firmie podpiszemy umowę możemy liczyć się z tym, że dodatkowo będziemy musieli dopłacić kilkanaście złotych. Warto nad tym pomyśleć, bo to może się przydać w przyszłości. Co prawda nikt nie zakłada z góry, że kiedy wyjedzie na trasę może się coś stać. Jednak zdarzają się różne sytuacje. Chwila nieuwagi, zmęczenie, stres mogą być bardzo niebezpieczne. Warto o tym pamiętać, kupując ubezpieczenie OC w Zabrzu.

Nie oszczędzaj na NNW

NNW, czyli ochrona od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to zabezpieczenie w przypadku, gdy w zdarzeniu drogowym ucierpi kierowca lub pasażerowie. Wtedy ze środków z polisy mogą liczyć na odszkodowanie, które pokryje m.in. koszty leczenia, ewentualnie rehabilitację czy rentę. W przeciwny razie może się okazać, że te koszty trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni, a to może być znaczne obciążenie dla domowego budżetu. Lepiej więc dmuchać na zimne i zainwestować dodatkowe w pakiet NNW.

A może dodatkowe opcje…

Warto też zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, jak np. zabezpieczeniem szyby. Koszt wymiany szyby to kwota rzędu kilkuset złotych, a czasem nawet drobny odprysk podczas jazdy może być bardzo groźny. Tymczasem wystarczy jedynie odrobinę dopłacić za ubezpieczenie OC Zabrze, by zyskać odpowiednią ochronę. Warto też zastanowić się nad kosztami dodatkowego holowania. To bardzo przydatne tym bardziej, że auto może odmówić posłuszeństwa w dowolnym miejscu na drodze. Taka usługa może się więc okazać bardzo przydatna.