Ubezpieczenie OC: na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszego rozwiązania?

Szukasz dobrego ubezpieczenia OC? nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Czasem warto chociaż trochę dopłacić, ale przynajmniej zyskać pewność, że w razie potrzemy otrzymamy odpowiednie zabezpieczenie. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Porównuj oferty, nie przepłacisz

Najważniejszym elementem przy wyborze odpowiedniej propozycji jest znajomość rynku. Trzeba wiedzieć, jakie warunki oferuje konkurencja, by w razie czego nie dopłacać. Czasem różnica może się okazać naprawdę znacząca. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na pełny pakiet może ona wynieść nawet kilkaset złotych. Nie warto przepłacać za ubezpieczenie OC, bo jest to zupełnie niepotrzebne. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć w zupełnie innym celu, np. na środki do konserwacji samochodu czy też wymianę poszczególnych elementów. Jak zatem najszybciej zestawić warunki kilku firm? Można oczywiście spróbować na własną rękę, ale z drugiej strony jest to mało opłacalne, bo zajmuje mnóstwo czasu. Sam kontakt z konsultantem trwa dość długo. Do tego jeszcze dochodzi przeanalizowanie otrzymanych umów. Znacznie łatwiej jest skorzystać z usług multiagencji, które są rozmieszczone w większych miastach woj. śląskim, np. w Zabrzu. W ten sposób można wiele zyskać. W jednym miejscu pracownicy porównają co najmniej kilka lub kilkanaście propozycji i zaproponują najlepsze rozwiązanie. Co istotne, nie maja oni interesu w tym, by proponować nam tylko jedną firmę ubezpieczeniową, bo tak czy siak mogą liczyć na profity. Ich celem jest więc takie ubezpieczenie OC, które będzie dla nas najkorzystniejsze. Wtedy prawdopodobieństwo, że za rok ponownie odnowimy polisę w tym samym miejscu.

A może rankomaty i kalkulatory?

Coraz popularniejsze staja się narzędzia dostępne w internecie, jak np. kalkulatory czy też rankomaty. Dzięki nim użytkownik może szybko porównać stawki n rynku i wybrać optymalna ofertę nie wychodząc z domu. Po zakończonej transakcji otrzymuje przelew, który musi opłacić. W ten sposób jest w stanie łatwo uregulować należności i szybko zamknąć sprawę ubezpieczenia. Tym samym ma jedną rzecz do skreślenia ze swojej listy obowiązków. Niestety, często taka droga na skróty nie jest do końca dobrym rozwiązaniem. Może okazać się bowiem, że cos można przeoczyć. Kontakt twarzą w twarz jest pod tym względem dużo lepszy. W razie ewentualnych wątpliwości czy niejasności, można o wszystko dopytać konsultanta i szybko otrzymać odpowiedź. To ważne, bo musimy być świadomi co podpisujemy.