Czy warto postawić na wynajem kampera?


Okazuje się, że w ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się kampery. Czy faktycznie warto z nich korzystać? Kiedy kamper jest najbardziej przydatny? Czy lepiej jest go kupić, czy może bardziej opłacalny jest wynajem kampera?

Camper wynajem – wolność podróżowania

Jeśli chodzi o camper wynajem daje możliwość swobodnego podróżowania. Rzecz w tym, że nie ma potrzeby osiadania w jednym miejscu, lecz można odwiedzić tak wiele lokalizacji, na ile ma się tylko ochotę. Kamper wynajem jest więc rozwiązaniem dla każdego, kto lubi zwiedzać nowe miejsca. Ma on bowiem możliwość zwiedzenia różnych zabytków, a nie tylko tych, znajdujących się w pobliżu wykupionego miejsca noclegowego.

Oczywiście, nie jest konieczny kamper wynajem, ażeby zwiedzić na przykład cały kraj. Można rzecz jasna podróżować zwykłym samochodem osobowym. Jednakże, pojawia się wtedy niestety wiele problemów, które nie występują, kiedy wybierze się kampera. Przede wszystkim, jeśli chodzi o długi wyjazd, trudno pomieścić wszystkie bagaże w samochodzie. Zwłaszcza, jeśli w podróż wybierają się 3-4 osoby. Wyjazd rodzinny na dłużej niż miesiąc wydaje się niemożliwy, jeśli chce się stale zmieniać miejsce noclegowe i jedzie się autem osobowym.

Kolejna kwestia to noclegi, które mogą być bardzo kosztowne, jeśli zmienia się lokalizację co kilka dni. Przeważnie, jeśli wynajmuje się nocleg na dłuższy czas, koszt jednej nocy jest zdecydowanie mniejszy. Jednakże, wynajem na dłuższy czas nie jest możliwy, jeśli jest się na wakacjach objazdowych. Całe szczęście camper wynajem to rozwiązanie problemu kosztów noclegowych. Zaletą kampera jest z pewnością to, że jest on nie tylko środkiem transportu, ale jednocześnie miejscem noclegowym. Wystarczy znaleźć dogodne miejsce parkingowe i można przespać się w wygodnym łóżku.

Kamper wynajem – podróż bez planu

Jadąc na wakacje pociągiem, autobusem, czy nawet samochodem osobowym, wiele rzeczy trzeba z góry zaplanować. Konieczne jest przede wszystkim zorganizowanie miejsc noclegowych, gdyż znalezienie dachu nad głową na miejscu często okazuje się trudne. Z tego też względu, jeśli podróżuje się w ten sposób, wakacje nie będą zaskakujące. Zmiana planów w trakcie podróży często nie wchodzi w grę. Jadąc kamperem na wakacje tak naprawdę można nic nie planować. Nie trzeba przede wszystkim myśleć o szukaniu noclegu, dlatego też, można jechać dokładnie tam gdzie się chce. Jeśli śpi się w kamperze, najlepiej znaleźć oczywiście jakieś pole namiotowe, czy też specjalne pole dla kamperów. Niemniej jednak, równie dobrze można przenocować na dzikiej polanie, w lesie, czy na dowolnym parkingu.

Ważne jest również to, że wynajem kampera pozwala zapomnieć o zamartwianiu się pożywieniem. Oczywiście, ażeby mieć co jeść, trzeba regularnie robić zakupy, jednak nie jest konieczne wykupywanie obiadów w restauracjach. Nie trzeba z góry planować co będzie się jadło, gdyż pożywienie można przygotowywać w kamperze. Niemniej jednak, nie wszystkie kampery są wyposażone w odpowiednią do tego infrastrukturę. Zwykle jednak w kamperze jest przynajmniej lodówka, w której można przechowywać jedzenie, co jest niezwykle cenne w podróży, zwłaszcza dalekiej.

Kiedy wynajem kampera, a kiedy podróż samochodem?

Oczywiście, w niektórych sytuacjach wynajem kampera nie ma większego sensu i na wakacje lepiej jest jechać samochodem, bądź też jakimś innym środkiem transportu. Jest tak na przykład wtedy, kiedy nie chce się zwiedzać zbyt wiele, lecz jedzie się w konkretne miejsce, w którym chce się przebywać przez cały wyjazd. W takim przypadku bardziej komfortowym rozwiązaniem zdaje się być znalezienie pokoju w hotelu lub wynajem apartamentu lub domku. Nie brakuje jednak osób, które najlepiej czują się właśnie na polu biwakowym, kiedy śpią w kamperze w towarzystwie innych zwolenników tego typu podróżowania.

Jaki kamper wybrać?

Kamper wynajem dotyczy bardzo różnorodnych aut z przyczepami. Rzecz w tym, że niektóre są mniejsze, a inne większe. Różnice dotyczą także wyposażenia oraz luksusu. Rzecz jasna, wszystkie te różnice o których mowa mają również wpływ na bardzo duże różnice w cenach wynajmu kamperów. Jaki kamper najlepiej wybrać?

Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Im więcej osób ma podróżować kamperem, tym większy pojazd jest potrzebny. Jest to dosyć oczywiste, jednakże, nie każdy potrzebuje tak samo dużo przestrzeni, niektórzy więc podróżując dajmy na to w 3 osoby będą potrzebowali większego kampera, mieszczącego 5 osób, a inni zadowolą się niewielkim kamperem z 2-3 łóżkami.

Jeśli chodzi o standard, wydaje się, że nie jest on kluczowy. Każdy kto podróżuje kamperem jest raczej przygotowany na pewne niewygody. Właśnie te niewygody są czasami najpiękniejsze w podróżowaniu kamperem.

Wynajem czy kupno?

Po podjęciu decyzji o podróży kamperem pozostaje już tylko pytanie co lepsze, campery wynajem czy może jego kupno. Zależy to przede wszystkim od tego, czy podróż kamperem ma być jednorazowa, czy planuje się ją powtarzać w przyszłości. Wydaje się, że w pierwszą podróż lepiej wybrać się wypożyczonym kamperem, aby sprawdzić, czy faktycznie będzie chciało się w przyszłości podróżować w ten sposób. Jeśli tak, jak najbardziej warto kupić kampera.

http://dethleffs-polska.pl/