Wymiana oleju cena Gliwice: nie zwlekaj z odpowiednim przygotowaniem samochodu

Po zimie warto dokładnie sprawdzić samochód i przygotować go na cieplejsze dni. Mróz oddziałuje bowiem na części, tak samo jak sól sypana na drogach. Dlatego wybierzmy się do mechanika, zanim zaplanujemy pierwsze wiosenne i letnie dłuższe wyjazdy. Dzięki temu w drodze nie spotka nas przykra niespodzianka.

Wymień opony, ale również wycieraczki i płyn w spryskiwaczu

Przede wszystkim ważne jest, aby zmienić opony na letnie. Zimowe ogumienie szybciej niszczy się, gdy jeździmy w dodatniej temperaturze. Najlepiej sprawdza się, gdy temperatura wynosi mniej niż pięć stopni Celsjusza. Poza tym warto wymienić pióra wycieraczek. Jesienią i zimą są one bowiem bardzo eksploatowane i najczęściej na koniec sezonu jest tak, że już nie ściągają dobrze wody, co skutkuje ograniczoną widocznością. Ostatnią ważną rzeczą jest wlanie letniego płynu do spryskiwaczy. Zimowe płyny mają specjalny skład, żeby nie zamarzały podczas mrozów. Letnie idealnie sprawdzają się w ciepłe dni, najczęściej mają też przyjemniejsze zapachy. Ważna jest również wymiana oleju cena Gliwice.

Sprawdź u mechanika, czy wszystko w porządku

Warto wybrać się do mechanika, żeby sprawdzić, czy wszystko w naszym samochodzie jest w porządku. Począwszy od podwozia, przez podzespoły i wszystkie najważniejsze części. Mechanik powinien sprawdzić stan hamulców, bo w końcu one odgrywają istotną rolę w naszym bezpieczeństwie. Jeśli tego nie robiliśmy w tym roku, to czeka nas również wymiana oleju cena Gliwice. To bardzo ważne, żeby nie zaniedbać wymiany, ponieważ może to skutkować zatarciem się silnika, a co za tym idzie, jego kosztownym remontem. Mechanik może dokładnie sprawdzić czy wszystko w porządku z naszym autem, abyśmy mogli bezpiecznie z niego korzystać.

Przygotujmy klimatyzację na upały

Jeżeli posiadamy w swoim samochodzie klimatyzację, to również o nią powinniśmy zadbać. Okazuje się bowiem, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale raz do roku czyszczenie i serwis klimatyzacji jest obowiązkowy. Dzięki temu nie zalega się w niej grzyb, a także można uzupełnić płyn odpowiedzialny za chłodzenie powietrza. Brudna, zaniedbana klimatyzacja może skutkować chorobami dróg oddechowych, których nawet nie będziemy świadomi, dlatego nie warto zaniedbywać tej kwesti.