Wymiana oleju Zabrze: możesz wykonać ją samodzielnie lub poprosić specjalistę

To, że olej w silniku trzeba wymieniać wiedzą chyba wszyscy kierowcy. Warto jednak przypominać, że powinno być to robione raz do roku albo częściej, jeśli pokonujemy więcej kilometrów w ciągu roku. Niekoniecznie musimy robić to sami, choć na pewno wiąże się to wtedy z niższymi kosztami.

Pojedź do warsztatu, gdzie są specjaliści

Obecnie najczęściej wybieraną opcją jest jednak wybranie się do warsztatu, aby zostawić samochód i odebrać go już po wykonanej pracy. Taka wymiana oleju Zabrze jest na pewno łatwa i szybka, choć nie można powiedzieć, że najtańsza. Dzięki temu, że umówimy się na konkretną godzinę, zostawiamy samochód w wyznaczonym terminie, nie marnując zbyt dużo czasu. Gotowy samochód jest do odebrania zazwyczaj po kilku godzinach. Zostawienie auta w serwisie wiąże się z dodatkową korzyścią w postaci przeglądu najważniejszych części, który zazwyczaj mechanicy robią podczas zmiany oleju.

Możesz trochę obniżyć koszty

Jeżeli nie potrafisz wymienić oleju samemu, ale nie chcesz też płacić za to dużo pieniędzy, możesz trochę obniżyć koszt, kupując samemu olej silnikowy. Okazuje się bowiem, że w warsztatach najczęściej doliczają sobie do nich marże, więc jeśli przywieziemy własny, wyjdzie nas to taniej. Co ważne, musimy się wcześniej dowiedzieć, jaki olej wymagany jest do naszego silnika, żeby nie okazało się, że kupimy zły. Możemy skonsultować się również z mechanikiem, jaka powinna być dokładnie jego ilość, aby nie okazało się, że kupimy za mało. Wymiana oleju Zabrze nie jest może wtedy najtańsza, ale na pewno uda nam się zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Istotne jest to, żeby sprawdzić czy w ogóle możemy przywieźć swój olej, ponieważ nie wszyscy mechanicy się na to zgadzają.

Wymień olej samemu

Generalnie wymiana oleju wcale nie jest specjalnie skomplikowana i każdy kierowca zapewnie by sobie z nią poradził. Najczęstszym problemem jest jednak to, że aby to zrobić, trzeba mieć kanał lub przynajmniej podnośnik, ponieważ spuszczanie starego oleju odbywa się od spodu samochodu. Poza tym kolejnym utrudnieniem jest fakt, że stary olej trzeba odpowiednio zutylizować, wykorzystując dedykowaną do tego firmę, ponieważ jej zwykłe wylanie może zanieczyścić środowisko i spodować, że będziemy mieli duże problemy.