Wynajęcie kampera – podróże jako sposób na życie

Marzyłeś kiedyś, aby ruszyć w nieznane? Spakować plecak i na przykład rzucić to wszystko i wyruszyć w Bieszczady? Albo zwiedzić świat? Proponujemy ci wynajęcie kampera, a wtedy wszystko stanie się możliwe, a świat będzie stał przed tobą otworem!

Podróż bez ograniczeń

Pamiętam, że ponad dwadzieścia lat temu telewizja emitowała serial o wdzięcznym tytule „Podróż do Ziemi Obiecanej”. Serial ten opowiada o rodzinie Greenów, która rozpoczyna swoją podróż po całych Stanach Zjednoczonych, w poszukiwania takiego miejsca, w którym poczuliby się wreszcie jak w domu. Pamiętam, że dla mnie jako dziecka było to czymś fascynującym, jeździć przyczepą i zwiedzać cały świat. Zatrzymywać się w danym miejscu na kilka dni, poznawanie nowych ludzi ich zwyczajów. Chociaż z drugiej strony fakt, że nie ma się nigdzie własnego miejsca, a wszędzie jest się tylko gościem, jest trochę smutny. Człowiek jest wtedy obywatelem świata, nie ma nigdzie meldunku, swojej bezpiecznej przystani. Ciężko też o nawiązywanie nowych relacji, jeśli co chwila czekają nas przeprowadzki. Ile można tak żyć? Czy jest jakiś limit, po którego przekroczeniu mamy już kompletnie dość? Myślę, że zależy to od charakteru danego człowieka, bo co dla jednego będzie dobre, drugiemu wyrządzi już krzywdę.

Na rynku jest wiele kamperów

Wracając jednak do tematu kamperów, mamy ich szeroki wachlarz, do koloru do wyboru. Możemy też postawić na zakup lub wynajęcie kampera. To już nie są te lata, kiedy na rynku dostępne były tylko wielkie i niekształtne, białe przyczepy. Wszystko poszło do przodu, a wynajęcie kampera jest niezwykle proste. Niektóre kampery są bardziej luksusowe niż domy. Znajdziemy w nich praktycznie wszystko, od złotych klamek zaczynając,kończąc na mini jacuzzi. Najpopularniejsze kampery to Fiaty, produkowane tak, aby pomieściły kilka osób, bardzo często około sześciu. Wyposażone są w klimatyzację, jadalnię, mini kuchnię, łazienkę i oczywiście miejsca do spania. To taka standardowa wersja. W tych luksusowych znajdziemy nieco więcej udogodnień. Tylko czy tak naprawdę warto za nie przepłacać? Cena jest zdecydowanie większa, choć i jakość życia też o wiele lepsza.