Wynajem campera – co musisz o nim wiedzieć?

Chcesz w ciekawy sposób spędzić ostatnie ciepłe jesienne dni? A może po prostu szukasz pomysłu na wyjazd na weekend? Postaw na camper i zobacz, jak prosto możesz go wynająć.

Camper – co to jest?

Camper bardzo często nazywany jest domem na kółkach i jest to najlepsza oraz najprostsza definicja tego pojazdu. We wnętrzu samochodu campingowego znajdziesz wyposażenie, które bez problemu zastąpi Ci dom. I tak możemy wyróżnić kuchnię, łazienkę, sypialnię oraz jadalnię. Warto tutaj również wspomnieć o przestronnym bagażniku, w którym możesz przechowywać wiele rzeczy, takich jak sprzęt turystyczny, zapasy jedzenia, czy rowery. Miłośnicy rowerowych wycieczek w szczególności cieszą się z tej opcji, ponieważ dzięki temu mogą w czasie postojów wybrać się na przejażdżkę. Jeżeli zaś chodzi o wielkość campera, to większość z nich nie jest wielka (waga do 3,5 t), choć zdarzają się też takie, które wyglądem przypominają autobusy. Decydując się na wyjazd camperem pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić trasę pod względem postojów. Niestety, nie można samochodem campingowym zatrzymywać się w każdym, dowolnym miejscu, dlatego warto jest wcześniej wszystko sobie posprawdzać, aby podróż była jak najbardziej przyjemna i przebiegała bez żadnych nerwów.

Wynajem campera

Obecnie na rynku jest wiele salonów i wypożyczalni, które w swojej ofercie mają usługę wynajmu campera. Aby je znaleźć wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wynajem campera i wybrać odpowiednie ogłoszenie. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, dlatego warto jest, gdy jesteśmy laikami w tym temacie, bądź jest to nasza pierwsza podróż, poprosić kogoś o pomoc. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybraliśmy jak najlepszy dla nas camper. Kiedy już wybierzemy już wypożyczalnię i interesujący nas model, wtedy uzyskamy kilka ważnych dokumentów. Przede wszystkim dostaniemy do ręki dowód rejestracyjny, polisę OC i, oczywiście, kluczyki. Pamiętajmy, aby wypytać się pracownika o wszystkie istotne szczegóły, takie jak podłączenie sieci elektrycznej i wodociągowej. Poza tym warto jest sprawdzić, czy w camperze znajdziemy również gumowy wąż z wymiennymi końcówkami do kranów. Jak widać wynajem campera nie jest prostym zadaniem. Wymaga od nas poświęcenia odrobiny czasu, jednak w zamian możemy wyruszyć w podróż naszego życia, dlatego mimo wszystko warto jest w niego zainwestować.