Znajdź najtańsze OC Zabrze dobrze porównując dostępne oferty

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i nie ma co uchylać się od jego kupowania, ponieważ kary za jego brak mogą być bardzo dotkliwe. Począwszy od mandatu od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, aż po ogromne odszkodowania, które musielibyśmy wypłacić z własnych pieniędzy, jeśli spowodowalibyśmy bez OC wypadek. Nie musimy jednak za ubezpieczenie przepłacać.

Ceny mogą się znacznie od siebie różnić

Przede wszystkim warto wiedzieć, że ceny ubezpieczenia OC zależą od wielu czynników dlatego w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, a nawet agencjach mogą się od siebie różnić. Wiele zależy bowiem nie tylko od samochodu, ale i od kierowcy, a dodatkową zniżkę może nam na przykład przyznać agent. Generalnie podstawowa kwota składki na ubezpieczenia zależy od tego, jakim samochodem jeździmy, jego rocznika, silnika, modelu i marki. Poza tym przysługują nam ustawowe zniżki za każdy rok jazdy bez wyrządzenia szkody. Kolejne składowe są już bardziej dowolne i zależą od wewnętrznych regulaminów towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego najtańsze OC Zabrze może być różne w innych ubezpieczalniach dla różnych kierowców. To zależy od tego, ile lat mamy prawo jazdy, jaki jest nasz wiek czy w jakim mieście mieszkamy. Do tego w agencjach możemy otrzymać dodatkową zniżkę za skorzystanie z ich usług.

Porównaj oferty na podstawie wszystkich danych

Porównywanie oferty, aby znaleźć najtańsze OC Zabrze najlepiej przeprowadzić na podstawie zindywidualizowanych propozycji. Najczęściej robi się to na dwa sposoby. Pierwszy to używanie kalkulatorów i porównywarek dostępnych na portalach internetowych. Wiążą się one jednak z pozostawieniem swoich danych osobowych, które później wykorzystywane są w celach marketingowych. Możemy się również wybrać do agencji, która ma dostępne oferty kilku ubezpieczycieli, dzięki czemu przeszkolony pracownik jest w stanie dla nas znaleźć najlepszą ofertę. W ciągu kilkunastu minut otrzymujemy ofertę skrojoną na nasze potrzeby, dzięki której nie musimy przepłacać i mamy pewność, że jakość usług firmy ubezpieczeniowej jest na dobrym poziomie, ponieważ agencje najczęściej nie współpracują z nierzetelnymi firmami, gdyż ich zła renoma może odbyć się na ich wizerunku. Poza tym usługa taka jest dla nas bezpłatna, co również jest dodatkowym atutem.